27 ANYS D'HISTÒRIA

27 ANYS D'HISTÒRIA

dilluns, 11 de març de 2019

X TROFEU JOSÉ LUÍS BALLESTER CASTELLÓ 09-10.03.2019


El passat cap de setmana, 09-10 de Març, a la piscina olímpica de Castelló, va tindre lloc la desena edició del trofeu José Luís Ballester per a les categories benjamí i aleví.
Aquest trofeu, cada cop, està guanyant més prestigi i va haver representació de 19 clubs de la comunitat valenciana i també de Catalunya i Aragó.
El Club Natació Benicarló va participar amb un equip de 18 nedadors, dirigits per Dani Sorlí i Carla Cornelles: Alicia Harris, Llum Segarra, Javier Graell, Noa Pereira, Ainhoa Cuartero, Elia Roig, Yeray Ibáñez, Álvaro Fernández, Javier Pérez, Ferran Ibàñez, Jordi Gil, Antonio Campos, Àlvaro Serrat, Maitane Lacalle, Julia Roca, Paula Alcaraz, Dario Moros i Daniela Valdearcos.
EQUIP CNB
En conjunt, tenint present que la competició era de nivell molt alt i en piscina de 50 metres, va haver una bona actuació global amb moltes millores de marques personals.
Els tècnics estaven molt satisfets per la implicació de tots els nedadors benicarlandos participants que donaren prioritat a la competició esportiva, tot i que la disputa del trofeu coincidia temporalment amb la tradicional cavalcada del ninot a Benicarló. 

dilluns, 4 de març de 2019

TERCER CONTROL PROVINCIAL MÀSTER A VILAREAL 03.03.2019


Diumenge 03 de Març, a la piscina Yurema Requena de Vilareal, es va disputar el tercer control provincial de la categoria Màster.
El CN Benicarló va desplaçar un equip de 10 nedadors: Alexandre López, Eva García, Paula Saura, Damián Vidal, Javier Roca, David Marqués, Jaime Ibáñez, Javier Vicente, Fernando Arnau i Jordi Curto.

Amb l’entusiasme habitual en els components d’esta categoria, els nostres màsters ho donaren tot a la piscina de Vilareal. 
Aconseguiren diverses victòries en els seus diferents grups d’edat i tornaren molt satisfets cap a Benicarló.

CAMPIONAT AUTONÒMIC JÚNIOR-ABSOLUT D’HIVERN CASTELLÓ 02-03.03.2019 AMB GRAN ACTUACIÓ DE JÚLIA BARRACHINA, TRIPLE MEDALLISTA ABSOLUTA


El passat de setmana, 2-3 de Març, a la piscina olímpica de Castelló, va tindre lloc el campionat absolut i júnior d’hivern de la comunitat valenciana.
El Club Natació Benicarló va participar amb un equip de 3 nedadors, dirigits per la seua entrenadora Miryam Martínez. 
Tot i lo reduït de la representació benicarlanda, comparat en edicions anteriors, els nedadors del CNB que competiren tingueren una bona actuació.


Especialment destacada va ser la participació de Júlia Barrachina, triple medallista autonòmica absoluta. 



Júlia va aconseguir la medalla de bronze en les 3 proves en les quals va participar. Als 50 esquena, amb un temps de 31.59 E, va batre novament el rècord del CN Benicarló; als 100 esquena, amb 1.07.57 E es va quedar propera a la seua millor marca i als 200 esquena, amb 2.25.80 E va fer la tercera millor marca de la seua carrera esportiva.


Sergi Saura, va millorar marca personal als 50 lliures, amb 26.08 E i va fer uns bons 100 lliures, amb 57,22 E.

David Garcia, va estar proper de les seues millors marques, als 200 lliures, amb 2.09.36 E i als 400 lliures, amb 4.25.82 E.
L’actuació dels 3 nedadors benicarlandos és més meritòria, encara, si tenim en compte que han hagut d’alterar els seu ritme d’entrenaments, les darreres setmanes, per raons acadèmiques, al coincidir la preparació del campionat amb els exàmens de batxillerat.

diumenge, 24 de febrer de 2019

TROFEU ALBACORA A CASTELLÓ 24.02.2019


Diumenge 24 de Febrer va tindre lloc, a la piscina olímpica de Castelló, la tercera edició del trofeu Albacora per a categories benjamí i aleví. El CNB, dirigit per Dani Sorlí i Carla Cornelles, va presentar un equip de 32 nedadors: 

ALEVINS: Houssain Fertil, Yeray Ibáñez, Alejandro Rodríguez, Maitane Lacalle, Yusra Laalioui, Bianca Ralea, Martina Caldés, Daniela Valdearcos, Paula Alcaraz, Joana Bel, Alicia Harris i Elsa Martínez .

EQUIP ALEVÍ CNB

BENJAMINS: Javier Pérez, Álvaro Serrat, Antonio Campos, Ferran Ibáñez, Dario Moros, Jordi Gil, Álvaro Fernández, Jesús Marin, Adam Ortiz, Eric Rodríguez, Clara Salvador, Ainhoa Cuartero, Sara Martín, Julia Roca, Anna Drago, Alba Rodríguez, Elia Roig, Nelum Vithanage, Jana Graell i Sofia Lucaciu.
EQUIP BENJAMÍ CNB
Els tècnics estaven molt satisfets del rendiment global de l’equip, que continua millorant progressivament a cada competició.
Els resultats més destacats dels benicarlandos foren els de: 
Álvaro Fernández(any 2007) 2º, en 50 papallona, amb 36.25 M; 3º, en 50 esquena, amb 38.02 M i 3ª en 50 lliures, amb 33.49 M. Álvaro va aconseguir, a més, a més, la tercera posició benjamí en la classificació conjunta, sumant els resultats de totes les proves.
Jordi Gil(any 2008), 2º lloc als 50 papallona, amb 43.26 M.
Javier Pérez(any 2008), 3º lloc als 50 papallona, amb 43.44 M.
Antonio Campos(any 2008), 3º lloc als 50 braça, amb 50.40 M.

SEGON FESTIVAL PREBENJAMÍ A BENICARLÓ 23.02.2019


Dissabte 23 de Febrer de 2019, a la piscina municipal de Benicarló es va fer la segona competició provincial de la temporada per a prebenjamins, amb la finalitat de que vagen agafant nocions del món de la competició.

 EQUIP PREBENJAMÍ CNB

Participaren xiquets de 10 clubs de la província: La Vall món d’aigua; Nados; Castàlia; Vilareal, Vilaswim, CN Benicarló, Lledó, Aquàtic, Onda i Albacora.
El CN Benicarló, dirigit pels tècnics Dani Sorlí i Carla Cornelles, va presentar un equip format per 19 nedadors: Hugo Marin, Jon Guarch, Roman Anglés, Aritz Echevarria, Zoe Ibáñez, Ana Roca, Ivana Valdearcos, Javi Rodríguez, Erik Rus, Vlad Chikrinsqui, Javier Bosquet, Victor Querol, Iker Soriano, Lott Mawat, Héctor Renovell, César Renovell, Alonso Escuder, Xabi Abasolo i Balma Roig. 

EQUIP "PIRATA" PREBENJAMÍ CNB 
Els nedadors disputaren unes proves de crol, braça, papallona i exercicis combinats de peus, de diferents distàncies, segons edats.
La competició va deixar molt satisfet al nombrós públic que omplia les grades de la municipal. En acabar, va haver una agradable xocolatada amb fogasses donades gentilment pel forn d’Àvila.

diumenge, 10 de febrer de 2019

5ª JORNADA DE LA LLIGA PROMESES A VINARÒS 10.02.2019


Diumenge 10 de Febrer va tindre lloc, a la piscina de Vinaròs, la 5ª jornada de la lliga provincial de promeses (categories aleví i benjamí).
El CNB, dirigit per Dani Sorlí i Carla Cornelles, va presentar un equip de 28 nedadors: 


ALEVINS: Yeray Ibáñez, Alejandro Rodríguez, Maitane Lacalle, Yusra Laalioui, Bianca Ralea, Paula Alcaraz, Joana Bel, Alicia Harris, Elsa Martínez i Yasmine El Khattab.



BENJAMINS: Javier Pérez, Álvaro Serrat, Antonio Campos, Ferran Ibáñez, Dario Moros, Jordi Gil, Álvaro Fernández, Jesús Marin, Patrick Rus, Clara Salvador, Ainhoa Cuartero, Sara Martín, Anna Drago, Llum Segarra, Alba Rodríguez, Noa Pereira, Elia Roig i Vega Querol.

En la present competició cal esmentar que els alevins de primer any s’enfrontaren, per primer cop i amb molt d’ànim, als exigents 400 estils, una de les proves més dures de la natació.
Els resultats més destacats en categoria aleví foren els de: Joana Bel, 2ª als 400 estils (5.56.08 M) i als 200 esquena (2.52.68 M) i la considerable millora de marca personal d’Alicia Harris als 400 estils (6.16.28 M) i als 200 esquena (2.59.25 M). 
En categoria benjamí, cal destacar les victòries individuals de: Álvaro Fernández, als 100 papallona benjamí 2009 (1.28.55 M); Clara Salvador, als 100 papallona benjamí 2009 (1.57.39 M); Anna Drago, als 100 papallona benjamí, any 2008 (1.46.26 M) i les grans victòries, per equips, dels relleus 4x100 braça masculí i femení del CNB.

CAMPIONAT D’ESPANYA MÀSTER D’HIVERN A PONTEVEDRA 07-10.02.2019 AMB RÈCORD NACIONAL DE MIGUEL PIÑANA


A  Pontevedra del 7-10 de Febrer, es va disputar el campionat d’Espanya Màster d’hivern en piscina de 25 m. 
Els campionats de veterans tenen un gran èxit de participació els darrers anys,  tot i les dificultats logístiques que suposa desplaçar-se tan lluny, compatibilitzant la competició amb les exigències de la vida laboral. 



El CN Benicarló, va estar representat per 3 entusiastes nedadors: Alex López, Miguel Piñana i Susana del Olmo que competiren en vàries proves dintre de les seues  respectives categories d’edat.

Alex López va nadar els 100 i 200 estils i els 50 i 100 braça, obtenint unes bones marques en la categoria de 50-54 anys, obtenint com a posició més destacada la 8º, als 100 estils, amb 1.17.79 E.

Susana del Olmo, en la categoria entre 25-29 anys, va disputar els 100 estils, on va millorar marca personal en el CNB amb 1.11.41 E; els 100 braça, on va ser 5ª classificada i els 50 braça, on, amb uns bons 35.72 E, propers a la seua millor marca en el CNB, va aconseguir la medalla de bronze.


Miguel Piñana, en molt bona forma, va estar fantàstic, competint també en la categoria d’entre 25-29 anys, va nadar els 100 lliures; els 50 braça; els 100 esquena, on va guanyar l’or, amb 1.00.61 E i els 200 esquena, on va guanyar la medalla d’or, també, però amb una marca de 2.10.47 E, amb la qual va batre el rècord d’Espanya Màster d’eixa franja edat i que està a menys de 2 seg de la seua millor marca de sempre en eixa distància.